Wysyłka i zwroty

Czas realizacji zamówienia wynosi od 2-5 dni. Jest to czas, który upływa od potwierdzenia zamówienia lub wpływu pieniędzy na konto, do chwili wysłania pierwszej partii zamówionych towarów. W szczególnych wypadkach czas ten może ulec wydłużeniu, o czym poinformujemy klienta indywidualnie.

Czas otrzymania przesyłki = Czas realizacji + Czas dostawy

Statusy zamówień: sklep internetowy w celu ułatwienia realizacji zamówienia wprowadza 3 statusy zamówień, które informują o stanie jego realizacji i wysłane są na konto e-mailowe zamawiającego. 

Opis statusów zamówień:

„w realizacji” - jest wysyłany w momencie przyjęcia złożonego zamówienia do realizacji
„wysłane” - jest wysyłany w momencie wysyłki towaru do klienta.

„anulowane” - jest wysyłany w przypadku rezygnacji z zamówienia bądź braku możliwości jego potwierdzenia.

Przy wyborze formy płatności przelewem pieniądze należy kierować na konto:

ALIOR BANK 41-2490-0005-0000-4530-1370-8257

Proszę podać tytuł zapłaty w postaci: "zapłata za zamówienia numer xxx". 
Numer zamówienia przychodzi wraz z każdym statusem na adres e-mail składającego zamówienia. W przypadku braku zamówionego towaru sklep niezwłocznie poinformuje państwa o najszybszym możliwym terminie realizacji złożonego zamówienia. W sytuacji, gdy wystąpi brak tylko części towarów z zamówienia to na Państwa życzenie wysyłamy aktualnie dostępny towar lub realizujemy całe zamówienie w terminie późniejszym - oczywiście za zgodą Państwa - po obowiązujących kosztach wysyłek umieszczonych w „zasadach wysyłki”. Nie ponosimy odpowiedzialności za wynikłe spóźnienia spowodowane złą pracą firm transportowych.  

Przesyłki są wysyłane za pośrednictwem  firmy kurierskiej  RABEN, KUEHNE+NAGEL oraz DHL.

Termin dostawy to 1-3 dni roboczych  dla firmy kurierskiej.Na podstawie numeru listu przewozowego można śledzić miejsce znajdowania się przesyłki.

Taką przesyłkę kurier dostarczy Państwu „do rąk własnych”, dlatego należy podać nam adres, pod którym można Państwa zastać. Kurierzy do niewielkich miejscowości najczęściej docierają w godzinach przedpołudniowych.

Należy pamiętać iż na czas otrzymania przesyłki składa się czas przygotowania (do wysyłki) towaru + czas doręczenia przez Kuriera.

Koszty przesyłki są pokrywane przez dostawcę dla zrealizowanych zamówień na kwotę powyżej 1500 zł netto po rabacie.

W przypadku zamówień poniżej kwoty 1500zł netto, przedstawiamy cennik, dla przesyłek małogabarytowych (paczek) oraz wielkogabarytowych (palet) 

Koszt przesyłki paczki wynosi 24zł brutto
Koszt przesyłki paczki pobraniowej wynosi 27zł brutto

 

Koszt przesyłki palety wynosi 130zł brutto
Koszt przesyłki palety pobraniowej wynosi 150zł brutto

Koszt przesyłki półpalety wynosi 65zł brutto
Koszt przesyłki półpalety pobraniowej wynosi 80zł brutto


Odbiór osobisty - bez względu na wielkość zamówienia nie pobieramy opłat przy odbiorze osobistym. Niemniej prosimy o uprzedzenie nas o zamiarze odbioru zamówienia przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem

Przesyłki zagraniczne - koszt oraz termin dostawy ustalane są indywidualnie w zależności od kraju przeznaczenia.

 

REKLAMACJE

Zalecamy sprawdzenie zawartości paczki bezpośrednio przy odbiorze towaru! Jeżeli kurier nie zgodzi się na sprawdzenie paczki (np. z braku czasu) na potwierdzeniu odbioru należy napisać: „odbieram z zastrzeżeniem”. W razie wystąpienia zniszczeń należy poprosić kuriera o wypisanie protokołu szkodowego. 

Protokół szkodowy: powinien zawierać dokładne informacje odnośnie powstałych zniszczeń, w szczególności:


informacja o opakowaniu zewnętrznym - karton, kątowniki tekturowe, taśma zabezpieczająca karton, folia strach’owa.

uszkodzenia opakowania zewnętrznego - zgniecenie kartonu, uszkodzenie kątownika, podziurawienie kartonu, poluzowane taśmy zabezpieczające karton, rozerwana/odklejona taśma sklejająca karton

zabezpieczenie towaru wewnątrz opakowania - folia bąbelkowa, profile styropianowe, folia, przekładki tekturowe.

Jeżeli kurier wypełni protokół w sposób odbiegający od stanu rzeczywistego należy poprosić o wypisanie nowego formularza!
 Tylko poprawnie wypełniony formularz reklamacyjny uprawnia do reklamacji towaru.

Jeżeli paczka nie została sprawdzona przy odbiorze, a towar po rozpakowaniu okazał się uszkodzony należy skontaktować się z firmą kurierską w celu wypisania protokołu szkodowego. Należy podać numer listu przewozowego (numer znajduje się na opakowaniu przedmiotu, na liście przewozowym) oraz rodzaj zaistniałej szkody. Po podaniu powyższych informacji zostaną Państwo umówieni z kurierem celem wypisania protokołu szkodowego.

Po uzyskaniu protokołu szkodowego jego skan/ksero należy wysłać do siedziby naszej firmy: biuro@ppimport.pl P.P.H.U. P&P ul. Gliwicka 18 Mikołów oraz skontaktować się telefonicznie z pracownikiem firmy celem ustalenia rodzaju roszczenia reklamacyjnego:

  • udzielenia rabatu na naprawę własną
  • wymiany przedmiotu na nowy
  • naprawy zaistniałej szkody
  • wystawienia faktury korygującej

Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań aby w jak najkrótszym czasie pozytywnie rozwiązać powstałą sytuację